Farba dekoracyjna Nevia Stone Grey (N3) PRIMACOL DECORATIVE – efekt aksamitnej tkaniny 1 l
Cena regularna:
towar niedostępny
Opis
Ściany jak aksamit – głęboka szarość kamienia w eleganckim wykończeniu
Nevia PRIMACOL DECORATIVE to wyjątkowa farba dekoracyjna do wnętrz, która tworzy aksamitnie gładką, matową powłokę miękko współgrającą ze światłem. Subtelny efekt optyczny zmienia się wraz z kątem padania światła, podkreślając strukturę powierzchni i nadając ścianom spokojną głębię oraz elegancki charakter. Doskonale sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych i eleganckich.
Kolor Stone Grey (N3) to głęboka, насycona szarość inspirowana naturalnym kamieniem – ciężka i wyrazista, a jednocześnie elegancka. Nadaje wnętrzu wyjątkowego charakteru i wizualnej siły. Doskonale komponuje się z drewnem, metalem i betonem, wpisując się w estetykę stylu loft, modern i contemporary. Gotowy kolor – bez możliwości barwienia.
Przygotowanie podłoża
Podłoże musi być czyste, odtłuszczone, równe, stabilne i niespękane.
Świeże tynki cementowe i cementowo-wapienne sezonować przez minimum 4 tygodnie.
Powierzchnię zagruntować Podkładem gruntującym PRIMACOL® DECORATIVE.
Aby zmniejszyć zużycie, zaleca się pomalować podłoże farbą Decobase w kolorze zbliżonym do koloru efektu.
Ważne: po wyschnięciu podkładu delikatnie przetrzeć ścianę drobnym papierem ściernym, a następnie ją odpylić – krok niezbędny dla uzyskania idealnie gładkiego efektu aksamitu.
Sposób aplikacji – technika Nevia
Po otwarciu dokładnie wymieszać zawartość wiaderka.
Aplikację rozpocząć od górnego rogu ściany, prowadząc prace po przekątnej i stopniowo rozszerzając dekorowaną powierzchnię.
Farbę nanosić pacą wenecką w różnych kierunkach, pracując na niewielkich fragmentach i łącząc metodą „mokre na mokre". Grubość warstwy nie powinna przekraczać 1 mm.
Przed całkowitym wyschnięciem delikatnie wygładzić powierzchnię krawędzią czystej pacy weneckiej w różnych kierunkach – uzyska się aksamitnie gładki, matowy efekt.
W razie potrzeby nałożyć drugą warstwę.
Uwaga:
W trakcie prac często myć narzędzia – zaschnięte resztki produktu mogą tworzyć rysy na dekorowanej powierzchni.
Do wykonania całej powierzchni stosować produkty z jednej partii produkcyjnej – w razie potrzeby zawartość opakowań wymieszać razem. Prezentowany kolor może różnić się od rzeczywistego ze względu na ograniczenia technologii druku. Zawiera C(M)IT/MIT (3:1), masę poreakcyjną 5-chloro-2-metylo-2H-izotiazol-3-onu i 2-metylo-2H-izotiazol-3-onu (3:1) i 1,2-benzoizotiazol 3(2H)-on. Może powodować reakcję alergiczną. Chronić przed dziećmi. Nie wylewać do kanalizacji. Producent: Unicell International Sp. z o.o., ul. Supraślska 25, 16-010 Wasilków, tel. +48 85 733 66 41. Infolinia: 570 800 802.
Parametry techniczne
| Marka | PRIMACOL DECORATIVE |
| Producent | Unicell International Sp. z o.o. |
| Nazwa produktu | Nevia – farba dekoracyjna do wnętrz |
| SKU | 036036 |
| EAN | 5906725282385 |
| Kolor | Stone Grey (N3) |
| Możliwość barwienia | Nie – gotowy kolor |
| Efekt dekoracyjny | Efekt aksamitnej tkaniny – matowa powłoka z subtelną grą świateł |
| Rodzaj powłoki | Matowa, aksamitnie gładka |
| Skład chemiczny | Dyspersja akrylowa, wypełniacze, środki pomocnicze, pigmenty |
| Pojemność | 1 l |
| Gęstość | 1,1 g/cm³ |
| pH | ok. 7,0 |
| Zawartość LZO | <200 g/l (kat. A/l/FW, limit 200 g/l) |
| Wydajność (1 warstwa) | do 6 m²/l (w zależności od grubości warstwy i techniki) |
| Liczba warstw | 1 (opcjonalnie 2) |
| Maksymalna grubość warstwy | 1 mm |
| Czas schnięcia dotykowego | 1–2 h |
| Czas schnięcia całkowitego | 24 h (w zależności od grubości warstwy i warunków) |
| Narzędzie aplikacji | Paca wenecka |
| Technika aplikacji | Ruch po przekątnej w różnych kierunkach, „mokre na mokre", wygładzanie krawędzią pacy przed wyschnięciem |
| Mycie narzędzi | Woda z detergentem (myć często w trakcie pracy) |
| Przeznaczenie | Wnętrza pomieszczeń |
| Podłoże | Czyste, odtłuszczone, równe, stabilne, niespękane; grunt: Podkład gruntujący PRIMACOL® DECORATIVE |
| Zalecany podkład kolorystyczny | Farba Decobase w kolorze zbliżonym do efektu |
| Szlifowanie podkładu | Tak – drobny papier ścierny po wyschnięciu podkładu, następnie odpylić |
| Przechowywanie | 5–25°C, chronić przed mrozem i słońcem |
| Infolinia | 570 800 802 |
| Strona producenta | www.primacoldecorative.pl |
Nie ma jeszcze żadnych opinii, bądź pierwszy!