Farba dekoracyjna Soft Glow Cava (G2) PRIMACOL DECORATIVE – efekt miękkiego piasku 1 l
Cena regularna:
towar niedostępny
Opis
Miękki blask piasku na ścianie – głęboki beż Cava z satynowym efektem
Soft Glow PRIMACOL DECORATIVE to wyjątkowa farba strukturalna do dekoracyjnego malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Zawarte w niej kulki szklane układają się podczas aplikacji w nieregularny, harmonijny wzór przywodzący na myśl miękko rozproszony piasek. Powierzchnia delikatnie reaguje na padające światło, tworząc miękkie, satynowe refleksy i wrażenie głębi. Delikatna struktura i łagodne, satynowe wykończenie nadają wnętrzu elegancki, spokojny charakter.
Kolor Cava (G2) to ciepły, głęboki beż z nutą szarozłotą – kojarzący się z kolorem musującego wina, dojrzały i wyrafinowany. Nadaje wnętrzu ciepłego, luksusowego charakteru, doskonale komponując się ze złotymi i miedzianymi akcentami, drewnem oraz tkaninami w odcieniach kości słoniowej i kakao. Gotowy kolor – zalecany podkład kolorystyczny: farba Decobase D00 (biała).
Przygotowanie podłoża
- Podłoże musi być trwałe, mocne, suche i gładkie, wolne od kurzu, resztek klejów i farb.
- Świeże tynki malować po ok. 4 tygodniach sezonowania. Ubytki i spękania naprawić masą szpachlową.
- Powierzchnie chłonne zagruntować Podkładem gruntującym PRIMACOL® DECORATIVE.
- Aby zmniejszyć zużycie, zaleca się pomalować podłoże farbą Decobase D00 w kolorze białym.
Sposób aplikacji – technika Soft Glow
- Przed użyciem dokładnie wymieszać farbę.
- Niewielką ilość produktu nakładać płaskim pędzlem na powierzchnię ok. 0,5 m², wykonując ruchy krzyżowe.
- Następnie delikatnie rozprowadzić kulki dekoracyjne zawarte w farbie w różnych kierunkach, tworząc nieregularne skupiska i unikając śladów po pędzlu.
- Prace wykonywać fragmentami, łącząc je zawsze metodą „mokre na mokre". Nie robić przerw podczas aplikacji.
- Aplikację rozpocząć od górnego rogu ściany i poruszać się po przekątnej, stopniowo rozszerzając powierzchnię.
Możliwa aplikacja w pionie, poziomie lub na ukos – efekt zależy od techniki wykonania. Przed malowaniem głównej powierzchni zawsze wykonaj próbę na fragmencie testowym. Po zakończeniu prac wywietrzyć pomieszczenie aż do zaniku zapachu.
Do wykonania całej powierzchni stosować produkty z jednej partii produkcyjnej – w razie potrzeby zawartość opakowań wymieszać razem. Prezentowany kolor może różnić się od rzeczywistego ze względu na ograniczenia technologii druku. Zawiera C(M)IT/MIT (3:1), masę poreakcyjną 5-chloro-2-metylo-2H-izotiazol-3-onu i 2-metylo-2H-izotiazol-3-onu (3:1), 1,2-benzoizotiazol 3(2H)-on. Może powodować reakcję alergiczną. W przypadku rozpylania nie wdychać kropelek. Chronić przed dziećmi. Nie wylewać do kanalizacji. Producent: Unicell International Sp. z o.o., ul. Supraślska 25, 16-010 Wasilków, tel. +48 85 733 66 41. Infolinia: 570 800 802.
Parametry techniczne
| Marka | PRIMACOL DECORATIVE |
| Producent | Unicell International Sp. z o.o. |
| Nazwa produktu | Soft Glow – farba strukturalna dekoracyjna do wnętrz |
| SKU | 036031 |
| EAN | 5906725282330 |
| Kolor | Cava (G2) |
| Możliwość barwienia | Nie – gotowy kolor |
| Efekt dekoracyjny | Efekt miękkiego piasku – satynowe refleksy, wrażenie głębi |
| Rodzaj powłoki | Satynowa, strukturalna |
| Skład chemiczny | Dyspersja akrylowa, środki pomocnicze, kulki szklane |
| Pojemność | 1 l |
| Gęstość | 1,4 g/cm³ |
| pH | 7–8 |
| Zawartość LZO | <200 g/l (kat. A/l/FW, limit 200 g/l) |
| Wydajność (1 warstwa) | 7–9 m²/l (w zależności od grubości warstwy i techniki) |
| Liczba warstw | 1 |
| Czas schnięcia dotykowego | 4–8 h |
| Czas schnięcia całkowitego | min. 24 h |
| Narzędzie aplikacji | Płaski pędzel |
| Technika aplikacji | Ruchy krzyżowe na fragmentach ~0,5 m², rozprowadzenie kulek w różnych kierunkach, metoda „mokre na mokre", ruch po przekątnej |
| Kierunek aplikacji | Pionowo, poziomo lub na ukos |
| Rozcieńczalnik | Woda |
| Mycie narzędzi | Woda z detergentem |
| Przeznaczenie | Ściany i sufity wewnątrz pomieszczeń |
| Zalecany podkład kolorystyczny | Farba Decobase D00 (biała) |
| Przechowywanie | 5–25°C, chronić przed mrozem i słońcem |
| Infolinia | 570 800 802 |
| Strona producenta | www.primacoldecorative.pl |
Nie ma jeszcze żadnych opinii, bądź pierwszy!