Farba dekoracyjna Cotton Cloud Warm Sand (CC1) PRIMACOL DECORATIVE – efekt rozproszonych chmur 1 l
Cena regularna:
towar niedostępny
Opis
Ściany jak z obłoków – ciepły efekt cieniowania w kolorze Warm Sand
Cotton Cloud PRIMACOL DECORATIVE to wyjątkowa farba dekoracyjna do wnętrz, która tworzy miękkie, rozproszone efekty inspirowane lekkością chmur. Delikatne przejścia tonalne nadają ścianom głębi i lekkości zmieniającej się w zależności od kąta padania światła. Efekt końcowy to matowa, jednolita, lekko cieniowana powierzchnia o gładkim i przyjemnym w dotyku wykończeniu.
Kolor Warm Sand (CC1) to ciepły, nasycony odcień piasku – naturalny i przytulny, który wprowadza do wnętrza spokój i harmonię. Doskonale wpisuje się w estetykę boho, japandi, skandynawską i minimalistyczną. Gotowy kolor – bez możliwości barwienia.
Przygotowanie podłoża
- Podłoże musi być trwałe, mocne, suche i gładkie, wolne od kurzu, resztek klejów i farb.
- Świeże tynki malować po ok. 4 tygodniach sezonowania. Ubytki i spękania naprawić masą szpachlową.
- Powierzchnie chłonne zagruntować Podkładem gruntującym PRIMACOL® DECORATIVE.
- Aby zmniejszyć zużycie produktu, zaleca się wcześniejsze pomalowanie podłoża farbą Decobase w kolorze zbliżonym do koloru efektu.
Sposób aplikacji – technika Cotton Cloud
- Przed użyciem dokładnie wymieszać farbę.
- Aplikację rozpocząć od górnego rogu ściany, nakładając cienko produkt po przekątnej i stopniowo rozszerzając dekorowaną powierzchnię.
- Niewielką ilość produktu nakładać szerokim płaskim pędzlem, wykonując swobodne, nieregularne ruchy, aby uzyskać miękkie przejścia i delikatne cieniowanie.
- Fragmenty dekoracji łączyć metodą „mokre na mokre". Podczas aplikacji nie robić przerw.
- Po wyschnięciu (4–8 h) nałożyć drugą warstwę, startując od przeciwległego rogu – efekt „odbicia lustrzanego" pogłębia efekt chmury.
Ostateczny efekt zależy od techniki i kierunku prowadzenia pędzla – przed malowaniem głównej powierzchni zawsze wykonaj próbę na fragmencie testowym.
Po zakończeniu prac wywietrzyć pomieszczenie aż do zaniku zapachu. Powłoka nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia i może być myta wodą z delikatnym detergentem.
Do wykonania całej powierzchni stosować produkty z jednej partii produkcyjnej – w razie potrzeby zawartość opakowań wymieszać razem. Prezentowany kolor może różnić się od rzeczywistego ze względu na ograniczenia technologii druku. Zawiera C(M)IT/MIT (3:1), 1,2-benzoizotiazolin-3-on. Może powodować reakcję alergiczną. Chronić przed dziećmi. Nie wylewać do kanalizacji. Producent: Unicell International Sp. z o.o., ul. Supraślska 25, 16-010 Wasilków, tel. +48 85 733 66 41. Infolinia: 570 800 802.
Parametry techniczne
| Marka | PRIMACOL DECORATIVE |
| Producent | Unicell International Sp. z o.o. |
| Nazwa produktu | Cotton Cloud – farba dekoracyjna do wnętrz |
| SKU | 036027 |
| EAN | 5906725282293 |
| Kolor | Warm Sand (CC1) |
| Możliwość barwienia | Nie – gotowy kolor |
| Efekt dekoracyjny | Efekt rozproszonych chmur – miękkie przejścia tonalne |
| Rodzaj powłoki | Matowa, lekko cieniowana |
| Pojemność | 1 l |
| Gęstość | 1,08–1,13 kg/l |
| pH | 8–9 |
| Zawartość LZO | <200 g/l (kat. A/l/FW, limit 200 g/l) |
| Zawartość LZO (SDS) | 29,95 g/l |
| Wydajność (1 warstwa) | do 10 m²/l (w zależności od grubości warstwy i techniki) |
| Liczba warstw | 2 |
| Czas schnięcia dotykowego | 4–8 h |
| Czas schnięcia całkowitego | 24 h |
| Narzędzie aplikacji | Szeroki płaski pędzel |
| Technika aplikacji | Ruch po przekątnej, metoda „mokre na mokre", odbicie lustrzane przy 2. warstwie |
| Mycie narzędzi | Woda z detergentem |
| Przeznaczenie | Wnętrza pomieszczeń mieszkalnych |
| Powłoka zmywalna | Tak – woda z delikatnym detergentem |
| Podłoże | Trwałe, gładkie, suche; grunt: Podkład gruntujący PRIMACOL® DECORATIVE |
| Zalecany podkład kolorystyczny | Farba Decobase w kolorze zbliżonym do efektu |
| Przechowywanie | 5–25°C, chronić przed mrozem i słońcem |
| Infolinia | 570 800 802 |
| Strona producenta | www.primacoldecorative.pl |
Nie ma jeszcze żadnych opinii, bądź pierwszy!